NTX.cz
Vyhledávání

Reklama

Kamarádi

Rammstein

Čajovny v Praze

Svátek

Dnes je 16.12.2017 a svátek má Albína

Návštevy

IP adresa

23.22.136.56

Nacházíte se v sekci Počítače, zpět na všechny články, nebo vybrat jinou sekci:

cestování hry investování nezařazeno počítače poezie politika recepty vtipné

Seo analýza klíčových slov a nástroje vyhledávání Google a Seznam

"Informace o nástrojích Seznamu a Google pro analýzu klíčových slov. Dále vyhledávací operátory a tipy pro vyhledávání pro webmastery a nejen je ve dvou nejpoužívanějších českých vyhledávačích."

Publikováno: 21.1.2012 v 23:10, přečteno: 4721x

Vyhledávání klíčových slov

Každý správný webmaster má stanoven seznam klíčových slov svých stránek. Ovšem tento seznam by měl být stanoven už při navrhování webové prezentace a současně by se měla provést analýza objemu vyhledávání těchto slov. Proč už tak brzy?

Nemusíte být odborníkem na marketing, aby vám bylo jasné, že čím větší vyhledávanost slova je, tím víc potencionálních návštěvníků vašich stránek můžete získat. Proto je nutné stanovit klíčová slova včas, a to už u návrhu webu. To kvůli jejich dalšímu obsazení v titulcích, nadpisech a správném a častém rozmístění v textu, ale o tom až jindy.

Co budete potřebovat k analýze klíčových slov?
Jsou to statistiky dvou nejpoužívanějších českých vyhledáváčů Seznam.cz a Google.cz. Poměr jejich užívání je v současnosti vcelku vyrovnaný, hodně záleží na tématu vašeho webu. V některých oblastech si Seznam.cz drží silnou pozici 40% vyhledávání, jinde zas vítězí Google.cz s 30% + Google.sk s 10%. Každopádně doporučuji nepodcenit ani jeden vyhledávač. A právě možná optimalizace klíčových slov zapůsobí kladně na oba dva vyhledávače. Teď již k objemu vyhledávání klíčových slov.

Seznam.cz

Nabízí slušné statistiky vyhledávání jednotlivých klíčových slov i frází. Pokud je denní hledanost slova vyšší než 100, je k dispozici i graf. Jako příklad uvádím link na vyhledávanost výrazu "vtipy" na Seznam.cz.

Google.cz

Pokud jste u Google zaregistrováni v reklamním programu AdWords, můžete analýzu klíčových slov provést přímo tam a to zadarmo. Zároveň při případném spuštění reklamní kampaně rovnou vidíte cenu za proklik u takového slova. Jestliže už máte u Google účet, stačí si službu AdWords přidat. Analýzu klíčových slov najdete v sekci "Nástroje a analýza". Pakliže i to považujete za zbytečně složité, Google nabízí externí nástroj na klíčová slova pro nezaregistrované. Nevýhodou je nutnost pokaždé přepisovat captcha znaky proti spamu a robotům.

Speciality vyhledávání - operátory Google a Seznam

site:

Jedním z tipů jak vyhledávat vlastní stránky na Google i na Seznamu co nejrychleji, je použít operátor site:. Tento operátor funguje pro všechny úrovně domén. Vyhledávat tedy můžete v rámci

  1. všech česky napsaných webů: hledaný výraz site:cz
  2. konkrétní domény: hledaný výraz site:domena.cz
  3. konkrétní subdomény hledaný výraz site:subdomena.domena.cz
  4. konkrétní domény všechny zaindexované stránky site:domena.cz
  5. konkrétní subdomény všechny zaindexované stránky site:subdomena.domena.cz

Například pro vyhledání všech zaindexovaných stránek pro tento web stačí do pole vyhledávání Google, nebo Seznamu zadat site:ntx.cz.

Počty zaindexovaných stránek se velmi často liší. Ovlivňuje je mimo jiné Pagerank (Google) a Srank (Seznam). Zjednodušeně tato čísla udávájí, kolik na váš web odkazuje jiných webů. Čím více zpětných odkazů na váš web vede, tím jsou tato čísla vyšší a tím výše se vaše stránky zobrazují ve vyhledávači.

Další vyhledávácí tipy pouze pro Google

intitle:

Operátor intitle: se používá, když chcete nalézt všechny stránky, které obsahují hledaný výraz v titulku stránky. Příkladem může být intitle:vtipy.

allintitle:

Podobný operátor předchozímu. Rozdíl spočívá v tom, že celý výraz musí být v titulku stránky. Například allintitle:vtipy citáty.

inurl:

Další pro webmastery zajímavý operátor je inurl:. Zobrazuje všechny stránky, obsahující v URL hledaný výraz.

allinurl:

Posledním operátorem vyhledávání je allinurl:, který hledá všechny stránky, mající v url přesně hledaný výraz. Tedy například allinurl:ntx.cz vtipy.

Publikováno: 21.1.2012 v 23:10, přečteno: 4721x

Další články ze sekce Počítače, nebo přejít na všechny články.


Komentáře

Zatím nikdo nepřidal komentář.


 3082 

Talmer © 2008-2017 | NTX.cz - Zábavní server s vtipy, citáty a Murphyho zákony
Zdroj RSS | Načteno za: 0.01 s | Tvorba www od Zajimava.cz