NTX.cz
Vyhledávání

Reklama

Kamarádi

Rammstein

Čajovny v Praze

Svátek

Dnes je 16.12.2017 a svátek má Albína

Návštevy

IP adresa

23.22.136.56

Nacházíte se v sekci Politika, zpět na všechny články, nebo vybrat jinou sekci:

cestování hry investování nezařazeno počítače poezie politika recepty vtipné

Demokracie a zákaz komunismu v čechách

"Proč spolu nejde dohromady demokracie a zákaz libovolné politické strany? Jak spolu souvisí demokracie a svoboda? Kdo jsou voliči komunistické strany?"

Publikováno: 23.12.2011 v 20:52, přečteno: 2018x

Demokracie a návrh zákazu KSČM

Myšlenka demokracie je dokonalá. Pouze realizace této myšlenky v ČR nebo jinde ve světě pokulhává. Jakkoliv vnucovat někomu svůj názor omezováním jeho svobodné volby není demokracie. A kde není demokracie, není svoboda. Co se tedy zapříčiní zákazem nějaké politické strany? Pouze to, že se omezí demokracie a svoboda. Každý by měl mít svobodu volby a slova.
Takže, když chce v současnosti 17% hloupějších spoluobčanů volit KSČM, nechť je volí, a neměl by jim to kdokoliv zakazovat.

Možná se ptáte proč jsou voliči KSČM hloupější? Jestli chcete slyšet nějaké argumenty, proč je těch 17% hloupějších, tak je to jednoduché. Průměrný volič levice má:

  1. nižší příjmy - to znamená nižší společenské uplatnění - jednoduše je méně schopný
  2. nižší dosažené vzdělání - velmi málo voličů KSČM má vysokou školu - tedy objektivně mají v průměru méně znalostí
  3. určitě najdete sami další statistické ukazatele, v jejichž výsledku vyjdou voliči KSČM hůře, než voliči pravice

Již na základě prvních dvou bodů můžeme obhájit tvrzení, že průměrný volič KSČM (jakožto zástupce levice) je hloupější, než volič pravice. A jak souvisí příjem, společenské uplatnění a nejvyšší dosažené vzdělání s inteligencí?

Váš příjem by měl odrážet vaše společenské uplatnění a vaší inteligenci. Když jste schopní a máte společnosti co nabídnout, tak se to na vašem příjmu jistě pozitivně projeví. Je to jednoduchý zákon trhu. Nabídka a poptávka.
Samozřejmě jsou tu jisté nesrovnalosti, ale jak se říká, výjimka potvrzuje pravidlo. Mezi tyto nesrovnalosti můžeme zařadit například doktory, nebo učitele. Ti berou málo ve srovnání třeba s manažery, přitom jejich společenský přínos (těch dobrých) je určitě větší. To ovšem částečně vyrovnává ten druhý výše zmíněný bod a to je dosažené vzdělání. Jak doktoři, tak učitelé mají vysokou, že?

K druhému bodu bych řekl, že inteligence určitě není dána přímou úměrou k nejvyššímu dosaženému vzdělání, avšak v průměru určitě můžeme vzdělání použít jako ukazatel inteligence. Opravdový blbec by nikdy neměl projít vysokou školou, a pakliže se tak stane, není tu něco v pořádku.

Proč se komunismu tak daří?

Protože voliči komunistické strany jsou hloupí. Komunismus je na první pohled velmi líbivá myšlenka pro celé masy lidí, rozhodně líbivější než kapitalismus. No řekněte sami, nebylo by fajn mít všechno, protože všechno by bylo všech?
Jen málo voličů KSČM ale ví, že je komunismus ve své čisté formě utopie.

Řešení

Svoboda, demokracie a kapitalismus. Važme si toho, že můžeme žít ve státě, kde je aspoň částečná demokracie, svoboda a kapitalismus. Miliony lidí na zemi nemají takové štěstí.
Člověk by měl dostat to, co si zaslouží a ne to, o co se zasloužil někdo jiný.
Demokracie znamená svobodu. A svoboda je to nejcenější, co máme, tak nedopusťme, ať se nám vlastními činy vytratí.

Publikováno: 23.12.2011 v 20:52, přečteno: 2018x

Další články ze sekce Politika, nebo přejít na všechny články.


Komentáře
Honza2.11.2013 v 12:28

Zdravím primitivy!

http://www.national-geographic.cz/detail/volici-pravice-jsou-hloupejsi-nez-volici-levice-tvrdi-to-kanadska-studie-10944/


 6221 

Talmer © 2008-2017 | NTX.cz - Zábavní server s vtipy, citáty a Murphyho zákony
Zdroj RSS | Načteno za: 0.01 s | Tvorba www od Zajimava.cz