NTX.cz
Vyhledávání

Reklama

Kamarádi

Rammstein

Čajovny v Praze

Svátek

Dnes je 11.12.2017 a svátek má Dana

Návštevy

IP adresa

54.90.92.204

Nacházíte se v sekci Počítače, zpět na všechny články, nebo vybrat jinou sekci:

cestování hry investování nezařazeno počítače poezie politika recepty vtipné

Případová studie na Business Intelligence

"Případová studie analyzuje nasazení Business Intelligence (BI) ve velké mezinárodní korporaci. Řešení BI je od společnosti Panorama a firma je druhou největší korporací na trhu piva v Evropě. Studie zmiňuje dosažené přínosy po implementaci řešení, tak i konkrétní použitý software."

Publikováno: 29.11.2011 v 19:02, přečteno: 2154x

Představení společnosti Baltika Breweries

Logo společnosti Baltika Breweries

Baltika Breweries působí na trhu od roku 1990 a má sídlo v Petrohradu v Rusku. Je to lídr na ruském trhu a má druhou největší síť pivovarů v Evropě. Příjmy se pohybují okolo 2 milliard Euro.
Firma působí ve více než 60 zemích po celém světě. Má přes 10000 zaměstnanců a více než 350.000 míst prodeje, takže disponuje masivní logistickou sítí a právě ta je předmětem řešeným BI.

Obchodní cíle

Při odkoupení dalších tří ruských pivovarů čelila společnost výzvě sledování výkonnosti s náhlým přílivem informací ze tří dalších kanálů. Společnost vlastnila MS SQL Server a MS PerformancePoint Server, což však pro takto rozšířenou síť již nestačilo.

Firma zahájila inicitativu najít a zavést snadno použitelné BI řešení od nějakého silného dodavatele BI a vytvořit tak jednodnou infrastrukturu v celé organizaci. Jako rostoucí korporace potřebovala Baltika Breweries řešení, které zvládne skoro 10.000 uživatelů a více než 200 TB firemních dat.
Po vyhodnocení nabídek od SAP, Oracle, Cognos a jiných dodavatelů BI, byl zvolen dodavatel Panorama.

Řešení

Bylo zvoleno řešení Panorama zvláště pro jeho rozšířenou datovou vizualizaci, lehké webové prostředí a těsnou integraci s platformou Microsoftu, kterou firma vlastní. Společnost plánuje rozšíření nasazení Panorama v BI suite do jiných oddělení, například marketing, výroba, prodej a ostatní oddělení do roku 2011.

Konzistentní pohled na data v celé organizaci

Byla vytvořena jednotná firemní infrastruktura pro celou organizaci s hlavním cílem umožnit všem oddělením použít stejné Business Intelligence nástroje a analýzu.

Samoobslužný přístup k informacím a zvýšení produktivity

Cíl byl zlepšit spolupráci v celé firmě a hlavně v oddělení logistiky napříč kontinentem a zlepšit produktivitu podnikání pomocí větší míry sledování ukazatelů KPI. (Key Performace Indicators) Celkově Panorama BI pomohla společnosti vytvořit jednotná měřítka pro celou strukturu firmy a dovolila manažerům se snáze dostat pod povrch důležitých firemních dat.

Přínosy

Použitý software

Publikováno: 29.11.2011 v 19:02, přečteno: 2154x

Další články ze sekce Počítače, nebo přejít na všechny články.


Komentáře

Zatím nikdo nepřidal komentář.


 9374 

Talmer © 2008-2017 | NTX.cz - Zábavní server s vtipy, citáty a Murphyho zákony
Zdroj RSS | Načteno za: 0.01 s | Tvorba www od Zajimava.cz