NTX.cz
Vyhledávání

Reklama

Kamarádi

Rammstein

Čajovny v Praze

Svátek

Dnes je 21.1.2018 a svátek má Běla

Návštevy

IP adresa

54.226.179.247

Nacházíte se v sekci Počítače, zpět na všechny články, nebo vybrat jinou sekci:

cestování hry investování nezařazeno počítače poezie politika recepty vtipné

Výběr klienta pro icq

"Který klient pro protokol icq si vybrat? ICQ 7 v poslední verzi ICQ 7.7? Nebo snad QIP Infium, či QIP 2010? Nebo něco z méně známých, jako Trillian, Pidgin, nebo Miranda IM? Nebo zůstat u starších QIP 8080, QIP 2005? Vítězem se stal icq klient Trillian ve verzi 5.1, chcete-li vědět proč, čtěte dál."

Publikováno: 27.11.2011 v 18:14, přečteno: 6008x

ICQ 7.7

Stáhnout nejnovější verzi ICQ klienta.

Dle mého názoru poslední dobrá verze icq klienta, byla 2003b. Možná někteří ani nepamatují, každopádně v současnosti není bohužel podporována verze icq protokolu, který používala. Tato verze byl takový malý jednoduchý prográmek, ale hlavně byla poslední, která byla bez reklam!

Samozřejmě stále existují programy jako ICQ Banner Remover, pro všechny verze icq 4,5,6 i 7, kterými můžete pohodlně odstraňovat reklamy na pár kliknutí. Korektně ale fungují pouze u pár konkrétních buildů, takže musíte vždy vypnout aktualizace, jinak se vám klient za pár týdnů až měsíců zaktualizuje, a vy máte reklamy znovu.
Pokud někomu reklamy nevadí, myslím si, že originál je originál, navíc tento klient je oficiální a v podmínkách při získání vašeho UIN (icq čísla) jste odsouhlasili výhradní používání klienta icq.

Tento klient podporuje všechny možné funkce, blbůstky a hry, v tomto ohledu má vážně za jedna. Další výhodou icq je čeština, tou však oplývá i většina ostatních klientů, nebo se dá doinstalovat.
Jestliže se však obejdete bez této omáčky navíc, doporučuji vyzkoušet i některou z níže zmíněných variant. Obzvláště pokud oceníte menší paměťovou náročnost. Takové spuštěné icq s pár otevřenými konverzacemi si totiž slušně ukrajuje z vaší paměti RAM, ostatní klienti sníží ukrajovanou část minimálně o polovinu, často i více.

Trillian

Stáhnout nejnovější verzi Trillian klienta.

V současnosti asi nejlepší klient, umožnuje totiž integrovat více komunikačních kanálů do jednoho programu. Nyní můžete být online na icq, skypu, facebooku či jiných sociálních sítích a přitom mít spuštěného pouze tohoto komunikačního klienta.

Umožňuje odebírat kanál vašich z zpráv ze všem moderních sociálních sítí a nejen to. Můžete odebírat i nové příspěvky od ostatních uživatelů.
Dále můžete mít do programu připojeny veškeré vaše emailové schránky a kontrolovat příchozí emaily, případně rovnou přejít k jejich čtení po nastavení výchozího poštovního klienta, což může být jak webová stránka, tak váš oblíbený poštovní klient. Jako první klient na světě dokáže komunikovat i se skype kontakty a to pozor - bez zapnutého programu skype. S vašimi skype kontakty si můžete psát zprávy ale i volat. Jediné co zatím není podporováno jsou videohovory.
Takže pokud chcete mít veškeré vaše kontakty v jednom programu a tedy vždy po ruce, je Trillian volba právě pro vás.

QIP Infium, případně QIP 2010

Stáhnout nejnovější verzi QIP klienta.

Tento prográmek z ruských dílen není vůbec špatná věc. Jediné čemu se musíte ze široka vyhnout je ruský spam, a zase spam a spam. Protože když si nedáte pozor, je ho opravdu hodně. Stačí jedna malá chyba, a bude si vás denně přidávat několik ruských kontaktů, případně vám budou chodit hezké zprávy v azbuce. Dá se tomu však velmi snadno vyhnout. Doporučuji si vůbec neregistrovat účet UIN@mail.ru. Nebo stačí stahovat pouze ošetřené instalační balíčky, které mají nastavený antispam, nebo si ho minimálně hned po nainstalovaní zapnout.
Kromě toho mají tyto balíčky spoustu dalších vestavěných pluginů a navíc jsou v češtině. Jako příklad uvedu Jadris Pack 5.0.0. Když vám některý plugin nesedí, dá vypnout.

Pidgin

Stáhnout nejnovější verzi Pidgin klienta.

Méně známý, avšak velmi propracovaný klient. Nabízí spoustu funkcí, které jsou dobrovolné. A to tím způsobem, že jsou ve formě pluginů (zásuvných modulů) a vy si zvolíte pouze ty, které jsou pro vás užitečné, a které chcete. Grafika oku příjemná, a hodně věcí je zde nastavitelných.

Miranda IM

Stáhnout nejnovější verzi Miranda klienta.

Vcelku jednoduchý a nenáročný icq klient. Kdo od svého klienta očekává hlavní stavební kámen v komunikaci a ostatní nadstavbu považuje za zbytečnosti, jistě ocení tuto minimalistickou verzi IM.

QIP 8080, případně 2005

Stáhnout můžete na stejném linku jako novější verzi QIPu.

Starší varianta QIPu. Podporuje stejné funkce jako její aktuálnější verze, ovšem grafické zpracování tedy nic moc, a skinovatelnost je velmi špatná.

Podle čeho se rozhodovat:

Určitě se hodí mít stanoveno pár kritérií. Pro toto srovnání bylo stanoveno pár zde vypsaných.

Srovnání klientů pro ICQ

Po ohodnocení všech kritérií se klienti umístili následovně.

  1. Trillian
  2. Pidgin
  3. ICQ
  4. QIP Infium
  5. Miranda IM
  6. QIP 2005 a 8080

Publikováno: 27.11.2011 v 18:14, přečteno: 6008x

Další články ze sekce Počítače, nebo přejít na všechny články.


Komentáře
Deni3.5.2015 v 8:49

ahoj stav se dnes od 15:41-8:24 ke mě domů jo

Deni3.5.2015 v 10:47

Halo

Talmer3.5.2015 v 12:42

:D

Talmer3.5.2015 v 13:07

Už jsem na cestě. A kde bydlíš? :D

Deni27.6.2015 v 17:08

ahoj sejdem se dnes od 19:35-3:24 u mě doma a může být u mš do 15.7. jo


 6149 

Talmer © 2008-2018 | NTX.cz - Zábavní server s vtipy, citáty a Murphyho zákony
Zdroj RSS | Načteno za: 0 s | Tvorba www od Zajimava.cz