NTX.cz
Vyhledávání

Reklama

Kamarádi

Rammstein

Čajovny v Praze

Svátek

Dnes je 13.12.2017 a svátek má Lucie

Návštevy

IP adresa

54.90.92.204

Nacházíte se v sekci Nezařazeno, zpět na všechny články, nebo vybrat jinou sekci:

cestování hry investování nezařazeno počítače poezie politika recepty vtipné

Jak připravit kvalitní vodní dýmku?

"Vodní dýmka, nebo-li též shisha, šísa, vodnice, vodárna a spoustu dalších názvů které má, je jednoznačně zážitek, který se dá kvalitní přípravou několikanásobně zdokonalit. Jak si tedy užít to pravé potěšení z kouření vodní dýmky?"

Publikováno: 4.1.2011 v 18:31, přečteno: 8352x

Co budeme potřebovat?

Vodní dýmka, nebo-li též shisha, šísa, vodnice, vodárna a spoustu dalších názvů které má, je jednoznačně zážitek, který se dá kvalitní přípravou několikanásobně zdokonalit. Jak si tedy užít to pravé potěšení z kouření vodní dýmky?

V prvním kroku naplníme vázu (karafu) vodou. Vody je potřeba u každé vodní dýmky jiné množství, tudíž neexistuje přesný objem. Optimální množství vody je takové, že po připevnění těla vodní dýmky, je jeho dolní konec asi 2 - 3,5 cm pod vodou. To je stejné u všech vodních dýmek. U větších je lepší se pohybovat okolo horní hranice intervalu.

Nyní si vezmeme do ruky tabák a keramickou korunku, slepený tabák rozdělujeme na menší kousky. Na čím menší kousky tabák natrháme, tím lépe. Avšak né až tak malé, aby korunkou propadali dolů tělem vodnice. Tabák nepěchujeme, ani nemačkáme. Důležité je tabák dávat pouze do 2/3 výšky korunky. Stačí menší množství, větší akorát plýtvání, vodní dýmka při tomto množství vydrží stejně dlouho, jako při naplnění celé korunky. V některých případech dokonce i více, protože tabák by se spálil a z kouření by nic nebylo.

Po naplnění korunky tabákem je potřeba utrhnout kus alobalu, přibližně čtverec, když používámě běžný alobal na potraviny o standartní šířce. Tento alobal přeložíme na čtyřikrát, přiložíme na korunku z vrchu a korunku do ní zabalíme, alobal postranách zmačkáme aby poctivě držel na korunce. Připínáčkem na nástěnku nebo jehlou uděláme do alobalu spoustu děr. Díry by měly být malé, právě takové jako od propíchnutí jehlou, od sebe navzájem vzdálené 3-4mm. Odhaduji tak 50 děr, záleží na průměru korunky.

Nyní utrhneme malý pruh alobalu, přibližne 8cm, z tohoto pruhu srolujeme váleček. Z válečku uděláme kolečko, s průměrem menším než je průměr korunky. Toto kolečko položíme doprostřed korunky. Utrhneme další kus alobalu, obdélník se stranou poloviční než šířka. Ten přehneme na dvakrát a máme čtverec, s kterým znovu obalíme korunku. Horní vrstvu alobalu také propícháme cca 50 dírami. Pokud máme k vodní dýmce tarbuš, další alobal již nepotřebujeme, pokud ne, utrhneme další stejně velký obdélník, jenž obtočíme do válce kolem korunky a upevníme o sebe a o korunku ze stran.

Do těla vodnice zasadíme do otvorů s těsněním šlauchy, nebo-li šlahouny. A v posledním kroku nám již zbývá rozpálit uhlík. Pokud máme rychlozápalný, stačí k tomu díky malému obsahu síry pouze sirky, nebo zapalovač. Pokud máte kokosový uhlík, budete potřebovat alespoň rozplalovač na uhlíky, stejně dobře poslouží plynový sporák. Lépe poslouží varná deska a nejlépe kamna, krb, nebo pokuď jste venku otevřený oheň. Když je uhlík dostatečné rozpálený, vezmeme jej do kleštiček. Rychlozápalný už můžeme zapalovat přímo v kleštičkách. Drždadlo kleštiček držímu vzhůru a uhlík pomalu vložíme na připravené místo na alobalu doprostřed korunky.

Tímto je vodní dýmka připravena ke kouření. Přeji příjemný zážitek.

Publikováno: 4.1.2011 v 18:31, přečteno: 8352x

Další články ze sekce Nezařazeno, nebo přejít na všechny články.


Komentáře

Zatím nikdo nepřidal komentář.


 1120 

Talmer © 2008-2017 | NTX.cz - Zábavní server s vtipy, citáty a Murphyho zákony
Zdroj RSS | Načteno za: 0.01 s | Tvorba www od Zajimava.cz